• info@adlone.com

Hakkımızda

Adlone Danışmanlık Almanya başta olmak üzere Avrupaya açılan kapınız...

Devamı

İletişim

Almanya'da Şirket Değer Tespiti

Almanya'da Şirket Değer Tespiti İşlemleri

Almanyada Şirket Kurmak

Almanya'da Şirket Değer Tespiti
  • 15 Ocak 2017
  • 1158

Almanya'da Şirket Değer Tespiti İşlemleri

Almanya'da olan şirketinizin veya herhangi bir şirketin hisse değerlerini öğrenmek mi  istiyorusunuz. Sadece Almanya'da değil diğer Avrupa Birliği Ülkerinde bulunan şirketlerinde hisse değeri olabilir. Bu şirketlerin yüzdelik oranlarına göre değerlerinin doğruluğu nasıl tespit edilir ?
Bu şirketlerin değerlerinin hesaplanmasında hissesi alınacak şirketin ticari geçmişi, şuanki durumu ve eldeki verilere ve hesaplamalara bağlı olarak öngörülen gelecekteki durumunun çok iyi analiz edilmesi gerekir. Bu bilgilere erişmek yanlız şirketin değer tespiti analizinin yapılması ile olur. Değer tespiti yapılabilmesi için incelenecek şirketin açılışından şimdiye kadar gerekli evraklarının bulunup incelenmesi gerekir.
İyi bir tespit yapmak şirketin yöneticilerini tanımak ile başlar. Bunun nedeni şirketin yöneticilerinin şirket ile nasıl ilgilendiği ve şirket ile ilgili neler düşündüğünü öğrenmektir. Gelecekte şirketin ticari bir yapımı yoksa kurumsal bir şirket hedefindemi olduğu bilgisini buradan elde edebiliriz. Burada anlatmaya çalıştırğımız şirketin değeri, ünvanı, ürettiği ürünü ve konumu dışında kadrosuda şirketin değeri için önemli bir unsurdur. 
İkinci olarakta şirkette farklı konumlardan bulunan çalışanları tanımaktır. Bu aşamada istenilen doğruluk elde edilene kadar gerekirse çalışanlar ile tek tek görüşülür.
Üçüncü olarak muhasebe kayıtları incelenir ve oluşturulmuş olan bilanco ve muhasebe defterlerinin doğruluğu tespit edilir. Burada önemli bir husus vardır Almanlara göre şirket değerleri tespit edilirken muhasebe kayıtlarında bizlere göre farklı prosedürler izlemektedir. Bu kayıtlar hem Almanya hem de Türkiyede uzman kişiler tarafından incelenmelidir.
Son olarakta söz konusu şirketin global ekonomi piyasasındaki payı ve gelecekteki yıllardaki karşılaşabileceği risk planlanması göz önüne alınarak hisse hesaplarını yapılır. Bu aşama büyük önem taşımaktadır.
Bu bilgiler sonucunda, girişimcilerin Almanya'da şirket ortaklığı yapma veya hisse alma durumlarında bizlerden hizmet alarak Almanya veya Avrupa Birliği ülkelerindeki bir şirket hakkında değerlerinin doğru ve net olarak tespit edilmesini sağlamaktayız.
 
Yardımcı Olduğumuz Diğer Konular: 
Almanya'da Şirket Kurmak,  Almanya'da Şirket Temsilciliği Kurmak,  Alman Devleti Yatırım Teşvik ve Hibeleri,  Almanya'da Yatırım ve Yatırım Finansmanlığı,  Almanya'da Finansal Kaynaklar,  Almanya'da Gümrük Hizmetleri, Almanya'da Şube Kurmak,  Almanya'da Şube Temsilciliği Kurmak,  Alman Devleti Yatırım Teşvik ve Hibeleri,  Almanya'da Yatırım ve Yatırım Finansmanlığı,  Almanya'da Finansal Kaynaklar,  Almanya'da Gümrük Hizmetleri, Almanya Oturum İzni

Whatsapp