Almanya'da Şirket Kurmak, Şirket Türleri

Almanya'da Şirket Kurmak, Şirket Türleri
  • 2021-11-03
  • 830

Almanya'da Şirket Kurmak, Şirket Türleri

Almanyada şirket kurmak, şirketini uluslararası bir isme ve uluslararası bir konuma getirmek için doğru adımları uygulamalı, doğru adımları uygulayabilmek için ise bil bilen ile çalışmalı danışmanlık hizmeti almalısınız.

Almanyada Şirket Kurmak

Almanyada Şirket Kurmak: Almanya bildiğiniz kadarıyla, dünyanın en iyi ekonomisine sahip 5. Ülkesi konumunda ve bu da ekonomisi güçlü, alım gücü yüksek olan güçlü bir devlet yapıyor. Günümüzde şirketini uluslararası bir kimlikte ve uluslararası konuma ulaştırmak isteyen, şirket sahibi veya girişimciler Almanyada şirket kurmak daha avantajlı olacağı için Almanya’yı seçiyorlar.

Almanya şuanda en güçlü ekonomiye sahip 5. Ülke konumunda. Bu konum itibariyle Almanyada şirket kurmak isteyen, girişimcilerin ve şirket sahiplerini teşvik ettiğini söyleyebiliriz.

Almanyada şirket kurmak ve ticari başarımlar elde etmek sandığınız kadar kolay değil, ancak bununda bir çözümü var. Tabi ki de Almanyada şirket kurmak kolay değil diye vazgeçecek değilsiniz, bu işten anlayan ve sizi doğru yönlendirecek bir danışmanlık hizmetine ihtiyacınız var. Adımları doğru bir şekilde uygulayarak ve danışmanlığımız aracılığıyla, Almanyada şirket kurmak konusunda bir adım öne geçebilirsiniz.

Almanyada Şirket Kurmak Bütçe Ve Hedefler

Almanyada şirket kurmak istiyorsunuz, ama bildiğiniz gibi bütçe ve hedeflerinizi doğru orantılı bir şekilde yönetmelisiniz.

Almanyada şirket kurmak sanıldığı kadar karmaşık değil, eğer doğru adımları atarsanız Almanya devleti sizi destekleyecektir. Önemli olan nokta hedeflerinizi ve bütçenizi doğru orantılı bir şekilde ayarlamanızdır. Bu sizin şirketinizin ayakta kalmasına ve başarıya bir adım daha yaklaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Almanyada şirket kurmak için doğru ve tüzel kişiliğinizi kurduysanız sonrası için sermaye kontrolü ve kuracağınız şirket için bütçe ayarlamalarına başlayabilirsiniz.

Almanyada şahıs, sermaye ve adi olmak üzere birçok şirket formu bulunsa da en önemli 2 şirket türü olarak (GmBH ve AGs) vardır. Bu sebeple şirketinizin maliyetinin bu noktada değişkenlik göstereceğini hesaba katmalısınız. Bu konuda karşınıza çıkabilecek sorunlar için finans danışmanları ile anlaşma yapmanız önemli bir rol oynamaktadır.

Almanyada Şirket Kurmak (Limitet Şirket)

Almanyada şirket Kurmak: Almanyada ki sermaye şirketlerinden en yaygın olanı olan limitet şirket biçimindeki GmBH’ lerin kendi tüzel kişilikleri vardır ve atanmış genel müdürleri tarafından temsil edilirler. Şirketin borçlarından ve şahsi mallarından sorumlu tutulmazlar. Ticari siciline kaydedildiği zaman şirketinizin hukuki varlığı da başlayacaktır.

Almanyada Şirket Kurmak (Anonim)

Almanyada anonim şirketler olarak bilinen AGs ile uluslararası nitelikte yani geniş ölçeklidir. Şirketin temsilini, genel kurul aracılığıyla belirlenen Yönetim kurulu Alman hukuku kapsamında yürütülür. Ayrıca satışa hisse senetleri çıkararak borsa faaliyetlerinde de bulunabilirsiniz.

Almanyada Şirket Kurmak (Şahıs)

Almanyada şirket kurmak şahıs yani komandit olarak şirket kurmak diğer şirket kurma alanlarına göre biraz daha kolay olacaktır. Çünkü sermayeye gerek olmaz ancak ortağınız şahsen sorumlu olması gerekir.