Almanya Ticari Vize

Almanya Ticari Vize

Almanya Ticari Vize

                                                                     ALMANYA TİCARİ VİZE 

 

Almanya ticari vize bir nevi Schengen vizesi türüdür. Almanya'da mesleki gereklilikten dolayı eğitim, seminer, toplantı, kongre gibi faaliyetler için ya da ithalat ihracat amacıyla seyahat edecek kişilerin ihtiyaç duyacağı bir vize türüdür. Bu vize de diğer Schengen vizesi türlerinde olduğu gibi kişiye ilgili ülkede 90 gün kalma hakkı verir. 

 

Almanya ticari vize  için gereken evraklar bir şirket sahibi veya çalışan olmanıza bağlı olarak değişkenlik gösterir.  Ticari vize fuar, seminer, konferans gibi kısa süreli alınacaksa bu süre için konsolosluk sizden ücret talep etmemektedir. Ancak vermiş olduğu vize sadece seyahat tarihleriniz aralığında olacaktır. 

 

ALMANYA TİCARİ VİZESİ İÇİN GEREKEN EVRAKLAR 

 

  • Başvuru formu, pasaport ( bordo pasaport sahipleri vize koşullarını yerine getirmek zorundadırlar ancak gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri kısa süreli seyahatlerde vize işlemlerinden muaftır ), biyometrik fotoğraf, nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, vize harcı dekontu, seyahat amacı, uçak, otel gibi rezervasyonlar ve sağlık sigortası gibi standart evraklar her vize başvurusunda olduğu gibi Almanya Ticari Vize başvurusunda da olmalıdır. 

  • Son 3 yıl içerisinde çıkardığınız vizelerinize ( Schengen veya başka ülke vizeleri gibi) ait birer adet fotokopi  

  • Schengen vizesi başvuru formu ( eksiksiz, ıslak imzalı ve diğer evrakları ile uyumlu bir şekilde doldurulmuş ) 

  • Almanya'da bulunan şirketten gelen davet mektubu, ziyaretçi belgesi gibi evraklar. Davet gönderen şirketin adı ve eksiksiz adresi, vize başvurusu yapan kişinin şirket bilgileri, kişisel bilgileri, seyahat amacı ve süresi, masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler 

  • Gelir düzeyini gösteren evraklar ( şahsi banka dökümleri, kira ve tapu bilgileri gibi )  

  • Mesleki evraklar ( şirket sahibi ya da çalışsan iseniz şirketin faaliyet belgesi, ticari sicil fotokopisi, vergi levhası. Emekliyseniz emekli maaş bordrosu ve emekli kartı )  

  • Ticari vize dilekçesi ( şirket sahibi ya da çalışan olsun herkesin vermesi gereken bir dilekçedir. Dilekçe başvuru yapılan yerin konsolosluğuna yazılmalıdır. Dilekçede seyahatin tarihleri, amacı ve oradaki masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmelidir. Eğer dilekçe bir çalışana yazılacaksa şirket sahibi çalışanının seyahat amacını belirtmeli kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunmalıdır ).  

  • Ülkeye geri döneceğini kanıtlayan evraklar ( şirketteki iş sözleşmesi, varsa dönüş bileti gibi döneceğini kanıtlayan belgeler sunulmalıdır ).  

 

Tüm evrakların gerçeğe uygun olmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde vize başvurunuz ret cevabı alabilir. İşlemler sırasında konsolosluğun istediği ek evraklar olabilir. Bu evrakların da titizlikle hazırlanması gerekir. Yani belgelerinizin denetlenebilir nitelikte olmasına özen göstermelisiniz. Dosyanız eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmelidir. 

 

Başvurular Almanya Konsolosluğuna ya da konsolosluğun görevlendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. 

 

Tüm bu işlemleri ve daha fazlasını kendiniz şahsi olarak yürütebileceğiniz gibi size her konuda yardımda bulunmaya hazır olan danışmanlık şirketimiz Adlone Consulting  aracılığı ile de yapabilirsiniz. Şirketimiz tüm işlemlerinizi temsilcilerimiz aracılığı ile doğru ve güvenilir bir şekilde tamamlamaktadır. Konu Almanya ticari vize olduğunda Adlone Consulting  size hem zaman hem de maliyet açısından tasarruf sağlayacaktır. Bu nedenle siz de bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.