Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya Vize Başvuru Formu

 

Almanya ya kısa süreli seyahat etmek isteyenler için Büyükelçilik tarafından sunulan Almanya Vize Başvuru Formu adı ile yayımlanan belgeyi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekir. Bu formu Almanca tercümeyle veya Türkçe olarak doldurmanız istenebilir. Ayrıca form el yazısı ile değil bilgisayarda doldurulduktan sonra çıktısı alınarak imzalanıp sunulmalıdır. Pasaportunuzda daha önceye ait çok girişli bir Schengen vizesi bulunmuyorsa Almanya ya giriş için Schengen vizesi zorunluluk olarak kabul ediliyor. 

 

Başvuruda gidilecek bölgeye ait belgeler, gitme nedeniniz ve sizden istenilen evraklar eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Ayrıca istenilen evraklar hazırlandıktan sonra vize başvuru ücreti ödenmeli ve banka dekontu evraklara eklenmelidir. 

 

Başvuru formundaki sorular kesinlikle gerçeğe uygun olarak doldurulmalıdır. Formdaki yanlış bir bilgi veya yanlışlıkla girilmiş TC, pasaport numarası gibi olaylar vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olur. 

 

Almanya Schengen vizesi başvurusunda kimlik bilgileri, reşit olmayan bireylerden talep edilen bilgiler ,gerekli görülüyorsa kimlik numarası, pasaport bilgileri, başvuru sahibinin iletişim bilgileri (telefon, e-mail, adres gibi), vatandaşlık bilgileri (TC vatandaşı olanlar HAYIR, Türkiye de oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları ise EVET i işaretlemelidir), meslek sahibi kişiler mesleğine ve işverenine ilişkin öğrenci ise okuluna ilişkin bilgileri, seyahatin amacı ve süresi ile ilgili bilgiler, davet ve konaklama bilgileri ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı ile ilgili bilgiler yer alır ve bu bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekir.  

 

Almanya vize başvuru formu doldururken vize türünü işaretlemeyi unutmayın. Aksi halde işlemden geri dönecektir. Ayrıca gidiş dönüş tarihlerini de açıkça belirtmek gerekiyor. 

 

Reşit olmayan bireyler (18 yaş altı ) başvuru formunu ya ebeveynleri ile birlikte ya da yasal vasilerinin eşliğinde doldurmalıdır. 

 

Yine belirtmem gerekir ki teyit edemeyeceğiniz hiçbir bilgi ve evrağı başvurunuza eklememelisiniz. Bu hem vizenizin reddine hem de bir daha vize başvurusu yaptığınızda karşınıza olumsuz bir sonuç olarak çıkacaktır. 

 

Tüm bu olaylar size çok karışık geliyorsa ve yapamayacağınızı düşünüyorsanız Almanya vize başvuru formu konusunda danışmanlık şirketimiz Adlone Consulting yanınızda olacaktır. Bizimle iletişime geçip bilgi alabilir ve prosedürü daha detaylı sorabilirsiniz.