Almanya'da Şirket Değer Tespiti

Almanya'da Şirket Değer Tespiti
  • 2021-08-17
  • 1205

Almanya'da Şirket Değer Tespiti

Almanya'da olan şirketinizin veya herhangi bir şirketin hisse değerlerini öğrenmek mi istiyorsunuz.

Almanya'da Şirket Değer Tespiti

 

Almanya'da olan şirketinizin veya herhangi bir şirketin hisse değerlerini öğrenmek mi  istiyorsunuz. Sadece Almanya'da değil diğer Avrupa Birliği Ülkelerinde bulunan şirketlerinde hisse değeri olabilir. Bu şirketlerin yüzdelik oranlarına göre değerlerinin doğruluğu nasıl tespit edilir?

Bu şirketlerin değerlerinin hesaplanmasında hissesi alınacak şirketin ticari geçmişi, şuan ki durumu ve eldeki verilere ve hesaplamalara bağlı olarak öngörülen gelecekteki durumunun çok iyi analiz edilmesi gerekir. Bu bilgilere erişmek yalnız şirketin değer tespiti analizinin yapılması ile olur. Değer tespiti yapılabilmesi için incelenecek şirketin açılışından şimdiye kadar gerekli evraklarının bulunup incelenmesi gerekir.

İyi bir tespit yapmak şirketin yöneticilerini tanımak ile başlar. Bunun nedeni şirketin yöneticilerinin şirket ile nasıl ilgilendiği ve şirket ile ilgili neler düşündüğünü öğrenmektir. Gelecekte şirketin ticari bir yapımı yoksa kurumsal bir şirket hedefinde mi olduğu bilgisini buradan elde edebiliriz. Burada anlatmaya çalıştığımız şirketin değeri, unvanı, ürettiği ürünü ve konumu dışında kadrosunda şirketin değeri için önemli bir unsurdur. Adlone Consulting

İkinci olarak ta şirkette farklı konumlardan bulunan çalışanları tanımaktır. Bu aşamada istenilen doğruluk elde edilene kadar gerekirse çalışanlar ile tek tek görüşülür.

Üçüncü olarak muhasebe kayıtları incelenir ve oluşturulmuş olan bilanço ve muhasebe defterlerinin doğruluğu tespit edilir. Burada önemli bir husus vardır Almanlara göre şirket değerleri tespit edilirken muhasebe kayıtlarında bizlere göre farklı prosedürler izlemektedir. Bu kayıtlar hem Almanya hem de Türkiye’de uzman kişiler tarafından incelenmelidir.

Son olarak ta söz konusu şirketin global ekonomi piyasasındaki payı ve gelecekteki yıllardaki karşılaşabileceği risk planlanması göz önüne alınarak hisse hesaplarını yapılır. Bu aşama büyük önem taşımaktadır.

Bu bilgiler sonucunda, girişimcilerin Almanya'da şirket ortaklığı yapma veya hisse alma durumlarında bizlerden hizmet alarak Almanya veya Avrupa Birliği ülkelerindeki bir şirket hakkında değerlerinin doğru ve net olarak tespit edilmesini sağlamaktayız.

Yardımcı Olduğumuz Diğer Konular:

Almanya'da Şirket Kurmak,  Almanya'da Şirket Temsilciliği Kurmak,  Alman Devleti Yatırım Teşvik ve Hibeleri,  Almanya'da Yatırım ve Yatırım Finansmanlığı,  Almanya'da Finansal Kaynaklar,  Almanya'da Gümrük Hizmetleri, Almanya'da Şube Kurmak,  Almanya'da Şube Temsilciliği Kurmak,  Alman Devleti Yatırım Teşvik ve Hibeleri,  Almanya'da Yatırım ve Yatırım Finansmanlığı,  Almanya'da Finansal Kaynaklar,  Almanya'da Gümrük Hizmetleri, Almanya Oturum İzni