Almanyada Yatırım Yapmak

Almanyada Yatırım Yapmak

Almanyada Yatırım Yapmak

Almanyada Nasıl Yatırım Yapılır?

Almanyada Nasıl Yatırım Yapılır?

 Almanya'da yatırım yapmak isteyen Yabancı yatırımcılar için gözde ülkelerden biri olan Almanya, Avrupa’nın merkezinde bulunan konumu ve ulaşım, teknoloji gibi alt yapı imkânları ile dikkatleri çekmeye devam ediyor. Gelişmiş ekonomisi ve yatırım konusundaki teşvikleri de göz önüne alındığında Almanyada yatırım yapmak isteyen girişimciler bunu nasıl karlı bir şekilde yapabileceklerini merak etmektedirler.

 

Elbette ki bunların etraftan duyulan asılsız bilgilerle değil, tecrübeli ve işinde iyi bir danışmanlık aracılığı ile desteklenmesi gerekmektedir. Bu sebeple Adlone Consulting olarak size Almanya’da yatırım nasıl yapılır ve Almanya yatırım teşvik hakkındaki gerekli tüm desteği sağlamaktayız. Yıllar süren çalışma tecrübemizin yanında Almanya’da işlerini yürüten ekibimiz ile hukuki ve ticari anlamda danışmanlık hizmetimizi vermekteyiz. Almanya’da yatırım konusunda destek sağlayacağımız alanlar;

 • Yatırım konusunda gerekli tüm prosedürlerin hazırlanması

 • Hukuki işlemlerin desteklenmesi

 • Yatırım yapmayı düşündüğünüz pazarın hacmi

 • Devlet tarafından istenen resmi evrakların düzenlenmesi

 • Hangi yatırımdan yüksek fayda sağlayacağınızın seçimi

 • Yatırımınızın konumu

Olarak belirlenerek, bu sürecin hemen her aşamasında müşterilerimizin yanında yer almaktayız.

Almanya’nın ihracatı ve diğer ticari işlemlerine bakıldığında Avrupa ülkeleri ve ABD ile bulunan güçlü ekonomik ilişkileri yatırımcıya bazı seçenekler sunmaktadır. Almanya’da yatırım işlemleriniz için doğrudan Alman borsalarına yatırım yapabilir ya da Alman hisse senetlerinin bulunduğu yatırım fonlarını kullanabilirsiniz. 

Bunun dışında bir alternatif olarak Almanyada gayrimenkul almak hem özel hem de tüzel kişiler için mümkündür. Noter tarafından yürütülecek bu süreçte ikamet iznine de gerek yoktur. Almanya’da yatırım yapacağınız gayrimenkul için kullanım alanı fark etmeksizin vergi alınmaktadır ve bazı durumlarda bu vergiden muafiyet sağlanabilir.

 

Almanyada yatırım yapmak için neler gereklidir?

1. Yatırım planınızın Alman kurallarına uygun olması

2. Sahip olduğunuz şirketin kar oranının yüksek olması

3. Yatırım/iş planınızda tecrübeli kişilerle çalışmalar yapmanız

 

Almanya’da yatırım teşvikleri

Almanya’da yabancıların yatırım yapmaları için herhangi kısıtlayıcı ya da ek düzenlemeler yoktur. Herkes için koşullar aynıdır, bu sebeple uzun süredir Almanyada şirket kurmak ya da Almanya’da şube açmak gibi işlemleri sizin adınıza sorunsuzca yürütmekteyiz. Ayrıca Almanya yatırımlarını genişletmek için özellikle AB yatırım yardımlarını önemsemekte, çeşitli teşvikler sunmaktadır. Bunlar kısaca; düşük faiz oranlı krediler, sübvansiyonlar, sermaye yardımları ve garantilerdir. Almanya’da yatırım teşviklerinden yararlanabilmek için gerekli koşullar bulunmaktadır ve girişim alanlarınıza göre size en faydalı olanı bulmakta hizmet vermekteyiz.

 

Almanya’da yatırım yapmak için önemli olan noktalar

 • Normalin üzerinde getiri vaat eden yatırım düzenlemeleri gerçek değildir ve bunlara şüpheyle bakılmalıdır.

 • Yatırım danışmanınızın risk analizi, ihtiyaç ve istek kayıtları, başvuru belgeleri ve tüm resmi evrakları eksiksizce hazırladığından emin olmalısınız.

 • Almanya’da yapacağınız yatırımlarınızda Almanca dil şartı bulunmaz.

 • Almanyada şirket kurma yoluyla yapacağınız yatırımlarda Almanyada oturum izni için ortakların belirli miktarda hisseye sahip olması gerekir.

 • Çalışma ya da oturma izin başvurusu süreci Türkiye’de başlar, Almanya’da onaylanarak sonlanır.

 • İş planınızın girişiminize uygun olarak hazırlanması, yatırım sürecini hızlandırmak açısından önemlidir.

Adlone Consulting olarak Almanya'da yatırım yapmak konusunda süreç ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak ve sürecinizi profesyonelce yönetmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.