Amerika'da Oturum İzni Almak

Amerika'da Oturum İzni Almak

Amerika'da Oturum İzni Almak

Amerika'da oturum izni almak için Green Card sahibi olmak gerekiyor. Bazı vize türleri belirli süre kalma imkânı tanırken Green Card sürekli çalışma hakkı sunuyor. Amerika'da yaşamak pek çok kişinin hayalidir. Ekonomik şartların daha iyi olması ve daha iyi bir yaşam sürmek isteyen kişiler Amerika’yı tercih etmektedirler. Ancak Amerika’da yaşamak, vatandaşlık almak veya oturum iznine sahip olmak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor.  

 

Amerikada oturum izni almak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu şartların başında yukarıda da bahsettiğim gibi Green Card sahibi olmak geliyor. Green Card sahipleri Amerika’da hem çalışma hem de sürekli oturum iznine sahip oluyorlar. Bu kart kişiye hem yaşam hakkı sunarken hem de Amerika’da ki yasal hakların birçoğundan yararlanabilmesini sağlıyor.  

 

Yılda bir kez Green Card çekilişleri yapılıyor. Kişi her yıl çekilişe ücretsiz katılabilir. Olumlu sonuçlandığında vize başvurusu yapılacağı zaman ücret ödenir. Green Card başvurusunu yaparken güncel ve doğru bilgiler vermelisiniz. Aksi takdirde başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru sonuçları Göçmenlik Bürosu resmî sitesinden takip edilebilir.  

 

Bazı vize türleri ise kişilere geçici oturum ve çalışma izni verebiliyor. Bu vizeler sayesinde geçici oturum izni, gerekli şartlar sağlandığında sürekli oturum iznine ( Green Card sahibi ) dönüştürülebiliyor. E1 ve E2 vize tipleri kişiye sadece belli bir kurum için çalışma izni sağlayabilir. H1-B vize türü ise belli özel meslek grupları için tanınan vizedir. Ancak bu mesleği icra edebilmek için gerekli eğitimlerin tam olarak alınmış olması gerekmektedir.  

 

Ayrıca Amerika’da ev alarak ta oturum izni sahibi olunabiliyor. Bu EB-5 göçmen Yatırımcı Vize Programı olarak isimlendirilir. Ancak yatırımlar belirli koşulları içermelidir. Amerika'dan ev almak için oturum iznine gerek yoktur. Ev almak iyi bir yatırımdır çünkü Amerika’da kira getirileri oldukça yüksektir.  

 

Amerika'da oturum izni almak için gereken şartların sağlanması önemlidir. İstenen belgeler doğru ve titiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Aksi halde süreç uzayabilir ya da başvuru ret ile sonuçlanabilir. Başvurularınızın doğru bir şekilde hazırlanması ve takibi sürecinde Adlone Consulting hizmetinizde olacaktır. Oturum izni, vatandaşlık, yatırım yapmak gibi birçok süreç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Bizi Takip Edin

Sosyal Medyada Paylaş