Fransa'da Yatırım Yapmak

Fransa'da Yatırım Yapmak

Fransa'da Yatırım Yapmak

 Yaşam kalitesi ve ekonomik koşullarının birçok ülkeye göre daha iyi olması insanları Fransa'da yaşamak  konusunda yönlendirmektedir.. Fransa’da uzun süreli yaşama imkanlarından biri de belirli koşullar çerçevesinde yatırım yapmaktır. Fransa'da yatırım yapmak bugün merak edilen ve araştırılan bir konu olmaktadır.

 

Belirli miktarda Fransada yatırım yapmak Türk vatandaşlarına daha uzun süreli oturum izni hakkı veriyor. Ayrıca yine belirli şartlar sağlandığında yatırımcının ailesine de oturum izni veriliyor. Türk yatırımcılar Fransa’da daha çok inşaat, gıda, lojistik, otomotiv gibi sektörlere ilgi göstermekte ve bu sektörlere daha çok yatırım yapmaktadırlar. 

 

Fransa’dan ev almak da iyi bir yatırım seçeneği olabilir. Ancak ev almak AB ülke vatandaşlarına göre biraz daha meşakkatli olabilir. Ev fiyatları Fransa’nın farklı bölgelerinde çok farklı olabilir. O yüzden bütçenize göre önce hangi bölgeden ev alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Fransa hakkında çok fazla bir bilgiye sahip değilseniz bu aşamada orayı iyi bilen insanlarla çalışmak sizin için daha faydalı olacaktır. Ev alırken belli başlı prosedürler olacaktır bunları çok iyi incelemeniz ve doğru adımlar atmanız önemlidir. 

 

Yatırımın yanı sıra Fransa'da şirket kurmak ve Fransa'da şube açmak gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Fransız hükümeti yabancı yatırımcılara şirket kurulumu sırasında kolaylıklar sağlamakta ve daha az maliyet ile bunu gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Ancak yinede belli başlı şartlar vardır ve bu şartların iyi bilinmesi ve doğru bir şekilde yapılması önemlidir. 


 

Fransa’da yatırım yapmak konusunda daha fazla bilgi ve sorularınız için Adlone Consulting hizmetinizde olacaktır. Fransa hukukunu iyi bilen avukat çalışma arkadaşlarımız ile size mümkün olan her konuda yardımcı olmaya hazırdır. Bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin

Sosyal Medyada Paylaş