İsviçre'de Yatırım Yapmak

İsviçre'de Yatırım Yapmak

İsviçre'de Yatırım Yapmak

İsviçre, eğitim, sağlık, ulaşım gibi yaşam şartlarının yüksek olduğu ve güçlü bir ekonomiye sahip bir ülke olması açısından yatırımcıları cezbetmektedir. Ülke ekonomisine katkıda bulunan diğer ülke vatandaşları belirli koşulları sağladıkları sürece İsviçre’de oturum izni ve vatandaşlık alabilmektedirler. Bu yüzden İsviçre'de yatırım yapmak konusu önemli bir hale gelmektedir.


 

Yaşanabilecek yüksek finansal koşullara sahip İsviçre doğal güzellikleri ile de insanların ilgisini çekmektedir. İsviçre Avrupa Birliği üyesi olmasada burada oturum izni bulunan kişiler Schengen ülkelerine vizesiz seyahat edebilmektedirler. Uluslararası organizasyonların çoğuna üye olan İsviçre’de bu sayede de yaşam standartları yükselmektedir. 


 

İsviçre’de oturum izni almak ve koşulları Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşları ile Avrupa Birliğine üye olmayan ülke vatandaşları arasında farklılıklar göstermektedir. Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşlarının İsviçre’de oturum izni alabilmeleri için kişinin burada serbest çalışan ya da bir işverene bağlı çalışan veya burada yaşamını idame ettirecek standartlara sahip olduğunu kanıtlaması gerekmektedir. Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke vatandaşlarının ise İsviçre’de belli bir tutarda yıllık vergi ödemesi veya çalışan ise bunu ispatlaması belirli oranda gelirinin bulunması gerekmektedir.  

İsviçre’de yatırım yapmak, yeni bir iş kurulması, İsviçre'de şirket kurmak, şube açılışı, İsviçre ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlayacak ticari faaliyetlerde bulunmak şeklinde olabilmektedir. Yatırım yapacak kişinin adli sicil kaydının temiz olması ve herhangi bir suç örgütüne üye olmaması da gerekmektedir. 


 

Merkezi Bern olan federal cumhuriyet olarak anılan İsviçre 26 Kantondan oluşmaktadır. Ayrıca çok önemli avrupa ülkeleri ile olan komşuluğu İsviçre’yi yatırım konusunda cazibe merkezi haline getirmektedir. Ayrıca İsviçre kişi başına düşen gayri safi yurt içi hasıla bakımından dünyadaki en zengin ülkelerden biridir. Yine ithalat ve ihracat sıralamasında da yukarılarda bulunan ülke Zürih ve Cenevre gibi şehirleriyle de yüksek bir yaşam kalitesine sahiptir. 


 

İsviçre dış pazarlara olan yakın ilişkisi sayesinde yatırımcılar tarafından ön planda tutulmakta ve yenilikçi teknoloji ve ekonomisiyle yatırım merkezi haline gelmiştir. 
 

İsviçre’de yatırım yapmak konusunda detaylı bilgi, hangi kanton bölgesinde hangi iş daha iyi getiri sağlar gibi sorularınız için İsviçre’de bulunan çalışma partnerlerimiz ile Adlone Consulting hizmetinizde olacaktır. Tüm soru ve işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Bizi Takip Edin

Sosyal Medyada Paylaş