• +90 212 403 04 96

Hakkımızda

Adlone Danışmanlık Almanya başta olmak üzere Avrupaya açılan kapınız...

Devamı

İletişim

Türkiye’de Şirket Kurmak

Türkiye'de şirket kurmak Avrupa'da olduğu gibi zahmetli ve uzun sürmemektedir. Adlone Consulting olarak bu konuda her an yanınızda olacağız.

Almanyada Şirket Kurmak

Türkiye’de Şirket Kurmak

Türkiye'de şirket kurmak Avrupa'da olduğu gibi zahmetli ve uzun sürmemektedir. Adlone Consulting olarak bu konuda her an yanınızda olacağız.

Türkiye jeopolitik konumu, liberal yatırım ortamı ve yatırımcılar için uygun vergi kanunu ile yatırımcılar için her zaman ideal yatırım merkezi olmuştur. Türkiye doğrudan yabancı yatırımcılara destek veren bir özel sektöre sahiptir. Bu durum da yabancı yatırımcı için cazip görünmektedir. Bunun yanı sıra gelişmiş bir altyapısı ve nitelikli ve rekabetçi iş gücü ile yatırımcılar için Türkiye’ye yönelmelerinin iki önemli sebebidir. Bazı bölgelerde yatırım yapılması durumunda vergi avantajları sunulmaktadır. Teşvikler Ar-Ge çalışmaları, stratejik faaliyetler ve büyük yatırımlar için de geçerlidir.

Türkiye’de bazı şirket türleri şunlardır,

Limited Şirket: Asgari sermayesi olan 10.000 TL’dir. Bu miktar yatırıldıktan sonra kısa zaman içinde şirket kurulabilir. Şirketteki hissedarların yükümlülüğü yatırdıkları sermayelerine göredir.

Anonim şirket:  Asgari sermayesi limited şirkete göre yüksektir. Bu miktar 50.000 TL’dir. Bu şirket tipinde en az bir hissedar ve bir yönetim kurulu üyesi bulundurmak zorundadır. 

Türkiye’de Şirket Kurma Prosedürleri

Türkiye’de şirket kurmak Avrupa’daki en kısa sürede sonuçlanan süreçlerin başında gelir. Yatırımcı istenilen belgeleri tamamladığı andan itibaren 1 hafta içinde isterse şirketini kurabilir. Öncelikle Şirket Ana Sözleşmesinin hazırlanmalıdır. Daha sonra minimum sermaye miktarı, açılan banka hesabına yatırılmalıdır. Bundan sonra gerekli kayıt işlemleri başlayabilir. Gerekli belgeler ile birlikte ticaret sicil memurluğuna kayıt ücreti ödenecektir. Türk Ticaret Sicil Memurluğu gerekli belgeyi verecek ve şirketin kuruluşu Resmi Gazetede yayınlanacaktır. Bunun dışında şirket Vergi Dairesine kayıt yaptırmalıdır.

Adlone Consulting olarak size tüm firma tipileri ve Türkiye’de şirket kurmak konusunda her türlü bigiyi ve desteği veriyoruz.

 

 

 

·Mail Adresimiz :

info@adlone.com

·Telefon Numaramız:

+90 212 403 04 96

·Whatsapp:

+90 212 403 04 96

 

Whatsapp