Amerika'da Yatırım Yapmak

Amerika'da Yatırım Yapmak

Amerika'da Yatırım Yapmak

Amerika dünyanın en büyük ekonomisine sahip olduğu için yatırımcılar iş kurmak, gayrimenkul satın almak gibi yatırım faktörlerini Amerika’da değerlendirmektedirler. Bu sebeple Amerika'da yatırım yapmak önemli bir konu haline gelmiştir.  Çünkü yapılan yatırımın karşılığı çok daha çabuk alınmaktadır.  

 

Amerika'da ev satın almak için Amerikan vizesine gerek duyulmuyor. Pasaport bilgilerine göre avukatlar kontratı hazırlayıp e-posta ile yatırımcıya ulaştırıyorlar. Yani yatırımcı belgeyi elektronik ortamda imzalıyor. Buna bağlı olarak yatırımcı oradaki işlemlerin ardından tapusunu alabiliyor.  

 

Amerika'da kalıcı oturum izni sahibi olmak istiyorsanız buraya yatırım yapmak bu izni alma yollarından biridir. Bunun için ise kişinin Green Card ( E-5 vizesi ) alması gerekiyor. Aslında bu vizeye sahip olanlar Green Card başvurusu yapabiliyorlar. Yatırım yapmak 2 türlü olabilir. Direk yatırım yapanlar Green Card sahibi olabilmek için 2 yıl içinde en az 10 Amerikan vatandaşına iş istihdamı sağlamalıdır. Başka bir yatırım türü ise başkasının sorumluluğunda olan bir projeye yatırım yapmaktır. Yatırımcılar risk faktörü daha düşük olduğu için genelde ikinci yatırım şekli olan Bölgesel Merkez Yönetimi ile yatırım yapmayı tercih etmektedirler. Yatırımcının eşi ve 21 yaş altındaki bekar çocukları da gerekli şartları sağladıkları takdirde Green Card başvurusunda bulunabilirler.  

 

Yatırımcının Amerika’da yatırım yapabilmesi için belli bir sermayeye sahip olması gerekir. Bu sermayeye nakit para, gayrimenkul, araba gibi varlıklar da dahil edilmektedir. Ancak tüm varlıkların ve sermayenin belgelenebilir olması şarttır.  

 

Yatırımcıların Amerika’yı seçmelerinin başlıca sebepleri ;  

  • Büyük bir ekonomik güce sahip olması 

  • İş gücünün çok fazla olması 

  • Büyük bit tedarik zincirine sahip olması 

  • Uygun bir altyapıya sahip olması 

  • Hammaddeye erişim kolaylığının olması 

  • Dünyadaki en açık uçlu pazara sahip olması 

vs. şeklinde sıralayabiliriz.  

 

Amerikada yatırım yapmak göz korkutsa da yatırdığınız sermayenin tamamını hatta çok daha fazlasını başka birçok yere göre daha az riskli bir şekilde geri almanız mümkün olacaktır. Sadece doğru eyalette doğru yatırımı yapmak çok önemlidir. Bu yüzden yatırım yapmadan önce sıkı bir araştırma yapmak çok doğru bir karar olacaktır. Arz ve talebin yüksek olduğu yerlerde rekabette kazançta yüksek olacaktır. Buna bağlı olarak dengeyi iyi kurmak gerekiyor.  

 

Amerika'da yatırım yapmak konusundaki işlemlerinizde Adlone Consulting hizmetinizde olacaktır. Bu konudaki hizmetlerimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Bizi Takip Edin

Sosyal Medyada Paylaş