Almanyada Eğitim Vizesi

Almanyada Eğitim Vizesi
  • 2021-08-17
  • 468

Almanyada Eğitim Vizesi

Dil Okulu Vizesi: Almanya devlet olarak Almanca öğretiminde gerek Almanya’da gerek yurt dışında etkin ve kültürel bir rol oynar.

Almanyada Eğitim Vizesi

Dil Okul Vizesi: Almanya devlet olarak Almanca öğretiminde gerek Almanya’da gerek yurt dışında etkin ve kültürel bir rol oynar. Türkiye’den de Almanca öğrenmek için Almanya’ya gitmek için çok sayıda başvuru yapılıyor. Hatta her yıl sürekli olarak başvuru sayısı artmaktadır. Dil okulu vizesini 90 günden kısa ve 90 günden uzun olmak üzere ikiye ayırırız.

90 Günden Az Süren Almanya Dil Vizesi: Almanya’da alacağınız kursun süresi 90 günden fazla değilse kısa süreli Almanya Schengen vizesi alabilirler. Vize başvurusu için kursa kabul edildiğine dair belge ve geçimini sağlayacağı maddi dekontlar bulunmalıdır.

90 Günden Uzun Süren Almanya Dil Vizesi: Almanya’da dil eğitimi için alacağınız kurs 90 günden fazla ise Almanya Dil Okulu Vizesi almalısınız. Gittiğiniz kursun haftalık en az 18 saat ders saati olmalıdır. Bu vizeye üniversite eğitimi için hazırlanmayacak sadece Almanca öğrenmek isteyen kişiler başvurabilir. Dil kursu vizesi başvurusu seyahatten önce zamanında bulunduğunuz yerdeki konsolosluğa yapmalısınız. Kursa yaptığınız ödeme yâda kursun sizi kabul etmesi vizenin verileceği anlamına gelmez.